Üyelik Sözleşmesi

 
DADI MUTFAKTA İNTERNET SİTESİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Madde 1 Sözleşmenin Tarafları, Konusu ve Hizmet Tanımı

İş bu sözleşme, Dadı Mutfakta’ya ait www.dadimutfakta.com.tr internet adresinden elektronik ortamda gıda ürünleri/malları satın alan, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesine erişerek, iş bu sözleşmenin üyelik işlemlerini, kimlik bilgilerini beyan ederek dolduran kişi (bundan böyle ÜYE olarak anılacaktır) ile “Esentepe Mah. Ecza Sk. 12/4 Şişli/İstanbul adresinde bulunan DADI MUTFAK GIDA YİYECEK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (bundan böyle DADI MUTFAKTA olarak anılacaktır) arasında, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesine üyelik işlemlerini tamamlayan kişilere Internet üzerinden ürün siparişi verme imkânı sağlayan ve usulüne uygun verilen sipariş üzerine paket servis hizmeti sağlayan bir internet sitesine ilişkin üyelik prosedürünü düzenlemektedir.

Madde 2 Üyelik İşlemleri

www.dadimutfakta.com.tr nin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmek için üyelik zorunludur. Üyelik için siteye erişen kullanıcı bir e-posta adresini “kullanıcı adı” olarak tanımlar ve bir ‘şifre’ belirler. Şifrenin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. www.dadimutfakta.com.tr şifre kullanımından doğacak sorunlardan kesinlikle sorumlu değildir.

www.dadimutfakta.com.tr ÜYE’nin siparişini aldığını derhal, ÜYE’nin belirttiği e – posta adresine göndereceği bir e – posta ile teyit eder. Sipariş ve siparişin alındığının teyidi, ÜYE’nin e – posta hesabındaki “istenmeyen e – posta (spam)” kutusuna düşmüş olmasından ve bu sebeple ÜYE’nin sipariş teyidini alamamasından doğabilecek sorunlardan DADI MUTFAKTA sorumlu değildir.

Madde 3 Malın/Ürünün Teslimatı

www.dadimutfakta.com.tr tarafından yapılan ürün teslimatı sürecinde Üye siparişinde belirtilen adreste bulunamaz ise sipariş etmiş olduğu yemekler kesinlikle başka bir yere bırakılmayacaktır. ÜYE’nin kendisinin bulunmadığı bir adrese sipariş vermiş olduğu durumlarda, ÜYE söz konusu siparişe ilişkin olarak www.dadimutfakta.com.tr’den başkaca herhangi bir talepte bulunamaz. ÜYE, kendisinin bulunmadığı bir adrese sipariş aldırdığı için doğacak kanuni yükümlülükleri kabul ettiğini, beyan ve taahhüt eder.

Dadı Mutfakta, gerekli gördüğü durumlarda, ÜYE’nin vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Dadı Mutfakta, siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ÜYE’nin vermiş olduğu telefon, e – posta ve posta adreslerinden ÜYE’ye ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını dondurma ve/veya siparişi iptal etme hak ve yetkisine sahiptir.

 

Madde 4  Üyenin Hak ve Yükümlülükleri

4.1. Üye, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesini kullanırken tüm yasal mevzuat hükümlerine ve iş bu Sözleşme şartlarına uymayı ve söz konusu hükümleri ihlal etmemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Üye, sözleşmenin ihlali halinde doğacak tüm hukuki ve cezai yaptırımlardan gayrıkabliricü olarak ve münhasıran sorumlu olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.2. Üye, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde yer alan kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından (şifre unutma gibi) doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin Dadı Mutfak tarafından sona erebileceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.3. Üye’nin www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinden aldığı şifreyi kullanma hakkı münhasıran Üye’ye aittir. Üye bu şifreyi herhangi bir üçüncü şahıs ile paylaşmayacağını beyan, kabul ve tahhhüt eder. Üye, üyelik şifresinin kendi kusuru ile kaybından ve/veya üçüncü kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanan zararlara ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluktan mesul olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.4. Üye, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde “Kullanıcı” adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.5. Üye, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde diğer kullanıcıların hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, DDos Attack vb.) işlemlerde bulunmayacağını, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek bilgi ve programlar göndermemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.6. “Üye/Üyeler www.dadimutfakta.com.tr internet sitesi’ni suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, kamu düzenini bozucu, tehditkar, başkalarını rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, taciz edici ya da genel ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği Site’de paylaşmamayı beyan, kabul ve taahhüt eder.  Anılan içeriklerden ve sair her türlü içerik sebebiyle doğan/doğabilecek her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk münhasıran, içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir. Dadı Mutfakta, Üye/Üyeler tarafından paylaşılan içerikler arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin Site’de yayınlamama veya yayından kaldırma ve üyeyi hizmet dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahiptir. Dadı Mutfakta, başta yukarıda sayılan hususlar olmak üzere emredici kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen Üye/Üyeler’e ait kişisel bilgileri paylaşabileceğini beyan eder.

4.7. Üye, www.dadimutfakta.com.tr tarafından verilen hizmetlerin ve kullanılan yazılımların telif hakkının www.dadimutfakta.com.tr’ye ait olduğunu, bu yazılımları hiçbir şekilde kopyalayamayacağını, çoğaltıp, dağıtmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.8. Üye, malın/ürünün teslimi sırasında hizmetin daha önceden kendilerine bildirilmiş olan ücretini ödemek durumunda olduğunu aksi takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.9. Üye, www.dadimutfakta.com.tr’nin izni olmaksızın www.dadimutfakta.com.tr hizmetlerini ticari amaç ya da reklâm amacıyla kullanmamayı beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.10. Üye, yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, alışverişin tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder.

4.11. Üye, aksini talep etmediği takdirde, üyelik formunda vermiş olduğu bilgilerin, bağlı kuruluşları ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından, her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyalar, reklamlar, lansmanlar, anketler, indirimler, promosyonlar, özel fırsatlar, tanıtım, açılış, davet ve etkinlik hatırlatmaları ile iletişim çalışmaları uygulamalarında kullanılmasına, saklanmasına ve paylaşılmasına muvafakat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye, aksi üye tarafından talep edilmediği takdirde www.dadi mutfakta.com.tr verdiği hizmetin kalitesini ve üyelerinin memnuniyetini arttırmak amacıyla üyelerine ürünleri, hizmetleri, indirimleri, promosyon ve kampanyaları hakkında kısa mesaj (SMS) veya e-posta yoluyla duyuruların Dadı Mutfakta tarafından gönderilmesine muvafakati olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

Madde 5  Dadı Mutfakta’nın Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Dadı Mutfakta, www.dadimutfakta.com.tr satışlarının, o anda geçerli olan menülerinin mevcudiyetiyle sınırlı olduğunu, malın/ürünlerin www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde teşhir edilmesinin ürünlerin stokta bulunduğu anlamına gelmediğini/gelmeyeceğini beyan eder.


5.2. Dadı Mutfakta, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini her zaman, önceden haber verme yükümlülüğü olmaksızın değiştirme hak ve yetkisine sahiptir.

5.3. Dadı Mutfakta, www.dadimutfakta.com.tr internet sitesinde herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.
Bu halde, Dadı Mutfakta’nın Üye’lerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir ön bildirim yükümlülüğü ve sorumluluğu olmadığını beyan eder.

5.4. Dadı Mutfakta tarafından İnternet Sitesi’nin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

 

5.5. Dadı Mutfakta, Üye’lerin kişisel bilgilerini, her bir Üye’nin önceden onayını almak kaydıyla, (i) kullanıcılarına/müşterilerini daha iyi hizmet sunmak amacıyla, (ii) hizmetlerini ve ürünlerini iyileştirmek amacıyla, (iii) İnternet Sitesi’nin kullanımını kolaylaştırmak amacıyla ve (iv) hizmetlerini ve İnternet Sitesi’nin kullanımını kullanıcılarının ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik olarak değiştirmek amacıyla yapılacak çalışmalarda kullanabilir. Dadı Mutfakta, Üye’nin İnternet Sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.

 

Madde 6  Yürürlük

Kullanıcı kayıt formunu doldurduktan, üye olarak sistemi kullanarak hizmet aldıktan ya da sipariş verdikten itibaren bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

 

Madde 7 Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

İş bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların hallinde Dadı Mutfakta’nın bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dahil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dahilinde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İstanbul Merkez (Çağlayan)  İcra Daireleri Yetkilidir.

 

SATICI : DADI MUTFAK GIDA YİYECEK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Esentepe Mah. Ecza Sok. 12/A Şişli/İstanbul – 0212 280 32 34 – 35

 

ÜYE  :

 

TARİH :

 

SAAT   :

 

Şimdilik kapalıyız.